Freehosting – webhosting zdarma

Pokud nechcete platit za webhosting pro svou doménu, tak ho můžete využívat zdarma. Ovšem pokud je váš web v něčem náročný (prostor, skripty…), tak freehosting není vhodný. Je potřeba si uvědomit, že freehosting má časté výpadky a garance jeho služeb je nulová. Freehosting zpravidla nenabízí ani žádnou technickou podporu. Na některých freehostinzích dokonce chybí podpora PHP, MySQL, apod.
Je freehosting opravdu zdrama? Je a není… Většina společností, které poskytují freehostingové služby, mají podmínku tu, že na webu budete mít cizí reklamní prostor (banner, lištu, vyskakovací okno, apod.). A to je velké mínus. Některé freehostingy nabízejí též domény třetího řádu zdarma.

server

Freehostingy v ČR

Mezi nejznámnější freehostingové společnosti v České republice patří Webzdarma (wz.cz) a Internet Centrum (ic.cz). Webzdarma nabízí uživatelům: PHP, MySQL (20MB), FTP přístup, prostor o velikosti 200-500 MB (dle nastavení reklamy), e-mail… Na výběr máte z celkem 16 domén druhého řádu (webzdarma.cz, vyrobce.cz, euweb.cz, nazory.cz, chytrak.cz…). A to je velmi slušné. Vše je ale samozřejmě omezeno reklamou. Internet Centrum nabízí: prostor 250MB, PHP5, MySQL, SQLite a PostgreSQL databázi, automatické zálohy databází, HTTPs, e-mail, neomezený přenos dat…. Nabídka z mnoha domén druhého řádu (ic.cz, hu.cz, ezin.cz, chytry.cz, vyjimecny.cz, hustej.net, tym.cz, tym.sk…) A to je též velmi slušné. Až na tu reklamu 🙁
Freehosting nabízí také společnost Wedos (100 MB prostor, jen statické HTML stránky, bez PHP skriptů a FTP…), Endora (prostor 2GB, domény 3. řádu, PHP, MySQL, subdomény, cron, podpora .htaccess…. Omezeno reklamou), Domény.as (prostor 150MB, neomezený FTP přístup, PHP, on-line administrace, přenos dat za rok 24 GB. Není nárok na MySQL, e-mail, technickou podporu, apod.).

Jaké máte zkušenosti s freehostingem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *