Co je to hosting, webhosting?

Co je to hosting, webhosting? Hosting je pronájem určitých služeb, např. prostoru na serveru. Webhosting je druh hostingu. Webhosting je pronájem určitého místa na serveru, např. pro webové stránky. Díky tomu, že vám někdo pokytne prostor na serveru, tak můžete na sever umístit důležité soubory pro bezproblémový chod webové stránky – stránky, obrázky, skripty… Což ve výsledku znamená, že jsou vaše webové stránky viditelné všem uživatelům internetu. Poskytovatelé webhostingů standartně nabízejí: určitý prostor na serveru, e-mail, PHP, ASP, ASP.NET, JSP, MySQL, PostgreSQL a MS SQL, přístup na FTP, atd. Někteří poskytovatelé webhostingových služeb nabízejí tzv. multihosting – hosting pro větší počet domén.

Webhosting může být i zdarma, tomu se říká freehosting. Prostor na severu vám může být poskytnutý zcela zdarma. Nic ale není zdarma… Zpravidla na webu musíte trpět cizí reklamy, které nelze nijak odstranit. Některé freehostingy jsou dokonce i bez PHP skriptů, FTP přístupu, mají nespolehlivé služby…

Pronajmout si můžete i servery… Virtální servery – na jednom serveru je více virtuálních serverů. Všechny virtuální servery v rámci jednoho stroje mají zpravidla totožnou IP adresu. Dedikované servery – klient má celý server jen pro své potřeby.

Hosting pro webovou stránku je vám k ničemu, když nemáte doménu. Co je doména se dozvíte na našem webu zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *